Arhīvs
Maijs, 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
RIMI uzbrukums
Publicēts 21. oktobrī, 2009.
Kā ļoti uzskatāmi demonstrēts jaunākajā hipermārketu RIMI reklāmas bukletā, ir būtiski palielinājies tirdzniecības ķēdes RIMI privāto preču zīmju skaits. Lai arī, iespējams, pircēji to pat nenojauš, tomēr tādējādi RIMI dod ļoti spēcīgu triecienu citiem – vietējiem ražotājiem, kuru preces tiek tiešā un pārnestā nozīmē izstumtas no veikala plauktiem. Paplašinot savas preču zīmes produktu klāstu, RIMI spēj nodrošināt tiem zemāku cenu, ierādīt labāku vietu veikalā, kā arī nepieciešamības gadījumā liegt citu preču zīmju īpašniekiem vispār tirgot savu produkciju RIMI veikalos.

Tas, protams, nav likuma pārkāpums, taču lielā mēra ietekmē tieši Latvijas vietējo ražotāju izdzīvot spēju, jo tieši vietējie ražotāji ir tie, kas bieži vien saņem lielāko triecienu. To pierāda arī hrestomātiskā Coca-Cola un RIMI “sadursme”. Pirms krietna laika no RIMI plauktiem uz brīdi bija pazuduši Coca-Cola ražojumi, iespējams, tādēļ, ka RIMI pārstāvji vēlējās panākt zemāku iepirkuma cenu. Tā kā Coca-Cola ražo dzērienus ar spēcīgu zīmolu, kas jau izsenis izpelnījušies sabiedrības atbalstu un pieprasījumu no pircēju puses, tika sacelts samērā skaļš skandāls, pieprasot atgriezt Coca-Cola produkciju veikala plauktos. Taču Latvijas vietējie ražotāji, kuri tikai cīnās par klientu uzmanību, nevar cerēt, ka gadījumā, ja RIMI izturēsies līdzīgi, viņu pazušanu maz kāds pamanīs.

Jādomā, vai RIMI jau sen piekopj šādu politiku cīņā ar konkurentiem, graujot Latvijas vietējo ražošanas uzņēmumu attīstības iespējas. 

 

 


Komentāri (1)
bzinga: Absolūti aprobežots un tendenciozs raksts. Autoram iesaku aiziet uz veikalu un papētīt, kur tiek ražoti šie produkti. Autors ātri vien sapratīs, ka pasūtījumi tiek veikti arī Latvijā. Visu produktu klāstu, protams, nevar nodrošināt, kā arī noteiktiem produktiem kaimiņvalstu piedāvājums ir izdevīgāks, taču Latvijas ražotājiem ir visas iespējas ņemt daļību šo produktu klāstā.
02/06/2011 12:21
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: